Hakkımızda

Malatya Dil Kursu, Malatya’da yabancı dil işini hakkıyla yapmak için ortaya çıkmış bir girişimdir. Maalesef günümüzde özellikle Malatya’da yabancı dil gerek yanlış öğretim metotlarından gerekse yetersiz kaynak verilmesinden dolayı öğrenilememiştir. Biz ise yıllardır yabancı dilin içinde olan, tecrübeli öğretmenlerimizle bu yola çıktık.

Öncelikle web sayfamız sürekli günceldir. Bütün duyurularımızı, etkinliklerimizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı kursiyerlerimizle paylaşıyoruz. Kursiyerlerimiz hangi derse hangi öğretmen giriyor bilecek. Derslerde nasıl bir yöntem uyguluyorlar hepsi sizlerle paylaşılacak.

Küçük yaş grupları ile yapılan dil eğitimi daha çok iletişimsel yöntem uygulanarak yapılmaktadır. Öğrenci görecek, izleyecek, duyacak ve dokunacak. Yeri geldiğinde oyun oynayacak, müzik dinleyecek. Küçük yaş gruplarındaki derslerde dilbilgisi hiç bulunmamaktadır.

Yetişkin gruplarında ise dilbilgisinin yanı sıra dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerine de ağırlık verilmektedir. Bu beceriler yoğun bir kelime öğretiminin yanı sıra yapılmaktadır. Yabancı dilin en önemli ayağı kuşkusuz kelime öğrenimidir. Birçok kursun aksine kelime öğrenimine oldukça önem veriyoruz. Kursiyerlerimiz hem özel olarak hazırlanmış kelime listeleri ile hem de derslerde okuyarak, konuşarak, dinleyerek ve yazarak aynı kelimeleri pekiştirmektedirler. Whatsap grupları kurarak da öğrencilerimizin yabancı dil gelişimlerine katkı sunuyoruz. Bu whatsapp grupları ile öğrencilere ek materyaller, çeviri çalışmaları gönderiyoruz. Amacımız öğrencimizi yapabildiğimiz kadar dile maruz bırakmak. Dil böyle öğrenilir. Biz de bunu yapıyoruz.

Kesinlikle iddia ediyoruz, böyle bir yabancı dil kursunu daha önce hiçbir yerde almadınız. Kurslarımız şuanda İngilizce ve Almancaya yöneliktir. Ancak ilerleyen süreçlerde daha fazla dili bünyemize katmak istiyoruz.

Saygılarımızla…

Malatya Dil Kursu