Giriş

Almanca A2 kursumuzda, A2 seviyesinde Almanca öğrenmenin yanı sıra Goethe, Telc ve ÖSD gibi sınavlara da hazır hale gelirsiniz. Kursumuzda dilbilgisi öğretiminin yanı sıra okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik etkinlikler yapılmaktadır.

Almanca A2 Kurs Tarihleri

Kurs AdıAlmanca A2 Kursu
Başlama Tarihi19 Ekim 2020 Pazartesi
Bitiş Tarihi21 Aralık 2020 Pazartesi
Haftalık Ders Saati6 Saat
Kurs Süresi9 Hafta
Kontenjan8
Kurs GünleriPazartesi – Perşembe
Kurs Başlama Saati17.00
Kurs Bitiş Saati19.50

Kurs Bilgileri

Maksimum 8 kişilik sınıflarda ve Covid-19 salgınından dolayı hijyenik bir ortamda Almanca eğitimi alma imkanına sahipsiniz. Almanca öğretmenimiz Ali ÇAKIR’ın 10 yıldan fazla deneyimi bulunmaktadır. Öğretmenimiz, yıllarca Almanca sınavlarına öğrenci hazırlamış, Almanya’da çalışmak isteyen sağlıkçılara ve mühendislere, aile birleşimi kapsamında Almanya’ya gideceklere ve Almanya’da okumak isteyen üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine dersler vermiş ve başarılı olmuştur. Bizi diğer kurslardan ayıran en önemli özellik ise eğitimi hangi öğretmenden alacağınızın belli olmasıdır. Öğretmenlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye Eğitim Kadromuz sayfasından ulaşabilirsiniz.

Eğitim Etkinlikleri

Öğrenci ne kadar yabancı dile maruz kalırsa o kadar etkili dil öğrenir mantığıyla hareket ederek öğrencilerimizi yabancı dile maruz bırakıyoruz. Almanca derslerimiz gramerin yanı sıra okuma, dinleme, konuşma ve yazma etkinliklerinin birlikte olduğu bir plan içerisinde yürütülmektedir. Bunlar dışında her bir kursumuzla ilgili yaptığımız etkinlikler şöyledir;

  • Kelime öğrenimi için kelime listeleri
  • Yoğun alıştırmalar
  • Çeviri çalışmaları
  • Whatsapp grupları aracılığıyla dinleme çalışmaları ve etkinlikler
  • Kurs dışında da öğretmene ulaşabilme imkanı
  • Kursun sonunda iki tane deneme sınavı yapılmaktadır. (Bu deneme sınavı kursun ders süresinde belirtilen saatlere dahil değildir. Ekstradan yapılmaktadır.)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here