Giriş

Almanca B1 kursumuzda, B1 seviyesinde Almanca öğrenmenin yanı sıra Goethe, Telc ve ÖSD gibi sınavlara da hazır hale gelirsiniz. Kursumuzda dilbilgisi öğretiminin yanı sıra okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik etkinlikler yapılmaktadır.

Almanca B1 Kurs Tarihleri

Kurs AdıAlmanca B1 Kursu
Başlama Tarihi28 Aralık 2020 Pazartesi
Bitiş Tarihi04 Mart 2021 Perşembe
Haftalık Ders Saati8 Saat
Kurs Süresi10 Hafta
Kontenjan8
Kurs GünleriPazartesi – Perşembe
Kurs Başlama Saati17.00
Kurs Bitiş Saati20.50

Kurs Bilgileri

Maksimum 8 kişilik sınıflarda ve Covid-19 salgınından dolayı hijyenik bir ortamda Almanca eğitimi alma imkanına sahipsiniz. Almanca öğretmenimiz Ali ÇAKIR’ın 10 yıldan fazla deneyimi bulunmaktadır. Öğretmenimiz, yıllarca Almanca sınavlarına öğrenci hazırlamış, Almanya’da çalışmak isteyen sağlıkçılara ve mühendislere, aile birleşimi kapsamında Almanya’ya gideceklere ve Almanya’da okumak isteyen üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine dersler vermiş ve başarılı olmuştur. Bizi diğer kurslardan ayıran en önemli özellik ise eğitimi hangi öğretmenden alacağınızın belli olmasıdır. Öğretmenlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye Eğitim Kadromuz sayfasından ulaşabilirsiniz.

Eğitim Etkinlikleri

Öğrenci ne kadar yabancı dile maruz kalırsa o kadar etkili dil öğrenir mantığıyla hareket ederek öğrencilerimizi yabancı dile maruz bırakıyoruz. Almanca derslerimiz gramerin yanı sıra okuma, dinleme, konuşma ve yazma etkinliklerinin birlikte olduğu bir plan içerisinde yürütülmektedir. Bunlar dışında her bir kursumuzla ilgili yaptığımız etkinlikler şöyledir;

  • Kelime öğrenimi için kelime listeleri
  • Yoğun alıştırmalar
  • Çeviri çalışmaları
  • Whatsapp grupları aracılığıyla dinleme çalışmaları ve etkinlikler
  • Kurs dışında da öğretmene ulaşabilme imkanı
  • Kursun sonunda iki tane deneme sınavı yapılmaktadır. (Bu deneme sınavı kursun ders süresinde belirtilen saatlere dahil değildir. Ekstradan yapılmaktadır.)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here