Ali Çakır

Ali ÇAKIR

Almanca Öğretmeni

Almanca Öğretmenimiz Ali ÇAKIR, 1980 Malatya doğumludur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Malatya’da okuduktan sonra Dicle Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünü kazanmış ve bu bölümden 2007 yılında mezun olmuştur. Vakit kaybetmeden askerlik hizmetini yerine getirmiştir.

2009 yılında özel bir okulda çalışmaya başlayan Ali ÇAKIR o tarihten bu yana kesintisiz olarak özel okullarda, kurslarda çalışmaya devam etmiş ve bunun yanı sıra özel dersler vermiştir. Mesleki anlamda 10 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Bu süre içerisinde birçok kişinin Goethe, Telc, ÖSD ve TestDAF sınavlarında başarılı olmasını ve Almanya’ya gitmesini sağlamıştır.

Kendisi de 2011 yılında bir sene Almanya’nın Stutgartt şehrinde, 2015 yılında ise bir sene Berlin’de yaşamıştır. Her iki Almanya ziyaretinde de yetişkinlere yönelik Almanca eğitimi kurslarına katılmış ve Almanca öğretimi konusunda gözlem yapma fırsatı bulmuştur. Ali ÇAKIR yıllardır hem Türkiye’de hem Almanya’da edindiği tecrübeyi şimdi Malatya’da kursumuzda siz değerli kursiyerlere sunmakta ve bu anlamda Malatya’da fark yaratmaktadır.

Diğer Üyeler